Zakažme četbu aneb knihy jsou zlo

17. may 2012 at 0:55 | Angie |  Fiction
Občas bych chtěla dotáhnout věci do konce, neponocovat, chodit včas, být chytrá, mít spoustu peněz, být zdravá i se špatným životním stylem, nelhát alespoń 24 hodin, nechovat se jak idiot při opilosti, nemít sex na jednu noc... a taky, aby se čas zastavil, když čtu knížky, protože...

Začnu číst a nemůžu se od toho odtrhnout, takže všechny ostatní věci odsouvám na dobu neurčitou. I to učení. Čtu až do večera a večer se protáhne o další hodiny. Usínám nad ránem, pak zaspím. Nestíhám - přijdu pozdě do školy - opět. Vymýšlím si, proč jsem přišla později než v 8:00 - zase. Celý den jsem unavená, bolí mě hlava s nedostatku spánku. Po příchodu domů sedím na internetu a kupuju další knížky. A to jsem si měla koupit boty. Však peníze budou - někdy -za rok.

Je pátek. Kámoška mě tahá ven. Kupujeme Lambrusko, pak něco dalšího. Pije se. Zvu další lidi na pití se svých posledních peněžních zdrojů. Žvatlám hovadiny o tom, že nestíhám...Chlast degeneruje lidské mozky. Já nadávám, že moc čtu, i když mě to baví a najednou si uvědomím, že je ráno a já se probudím. Dívám se na strop a přemýšlím jestli mi bude špatně, když se zvednu. Pohled mi sklouzává na lustr. A kurva. Ujede mi. Ten lustr neznám. Citím po svém boku pohyb a vím, že já to nejsem. "Ahoj." zazní zpod peřiny mužský hlas. V hlavě mi šrotuje a přemýšlím kdo to zatraceně je a proč jsem v jeho posteli a nahá. Na tu poslední otázku odpovídat nemusím. Ale proč jsem to provozovala s ním? Vždyť jsem nikdy taková nebyla, že bych se hnala za potěšením za každou cenu a že bych se vrhala do každé postele? Co to je? Kdo jsem já?

Člověk by měl o tom přemýlet, co to způsobilo. Panebože, ne. Přece neobviním nevinné knihy za to že ze mě dělají někoho jiného, ne? A nebo ano?
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.