Fallen/Pád (Fallen #1) [Lauren Kate]

3. july 2011 at 22:03 | Angie |  I've read


Autor: Lauren Kate
Český název: Pád
Originální název: Fallen
Název série: Fallen
Díl: první
Žánr: fantasy, andělé
Anotace: Tajemný a odměřený, zaujme Luce Priceovou od okamžiku, kdy ho poprvé spatří na internátní škole v parné Savannah v Georgii. Stává se jediným světlým bodem v místě, kde jsou zakázány mobilní telefony, ostatní studenti mají neustále problémy a bezpečnostní kamery sledují každý váš pohyb.
I když nechce mít Daniel s Luce nic společného, a dává jí to i jasně najevo, ona cítí, že ho nemůže jen tak nechat na pokoji. Přitahována k němu jako noční motýl k záři, musí zjistit jaké tajemství se to snaží Daniel tak zoufale za každou cenu ukrýt. I když jí to může nakonec stát vlastní život.FALLEN TRAILER

Vydání v USA: 19.11. 2009
Vydání v ČR: srpen 2011

A co na to já?
Pozor, obsahuje spoilery!

Knížku jsem začala číst na popud komentářů z goodreads. U první kapitoli jsem měla chuť se na pokračování vykašlat. Neudělala jsem to a jsem za to ráda.
Fallen, je strhující příběh o dívce jménem Lucinda Price, zkráceně Luce, která je poslána do školy/polepšovny s názvem Sword & Cross. Snaží se skrýt svou temnou minulost před všemi lidmi se kterými se seznámí.

Když se poprvé (a naposled) políbila s Trevorem, začal hořet a umřel. Nikdo neví jak se to stalo. I když stále ještě truchlí ze ztráty, zaujme ji kluk jménem Daniel, který je extrémně přitažlivý. Jeho postoj k ní je nepřátelský hned od začátku. Sice se na ní usměje, ale vzápětí na ní ukáže prostředníček. Luce na něm přijde něco zvláštního jakoby ho už nějakou dobu znala. Luce je hodně zvědavá, chce toho o Danielovi vědět co nejvíce, takže díky své nové kamarádce Penn se jí podaří dostat do místnosti, kde jsou uloženy studentské složky. Ve stejné době, další kluk Cam se snaží získat Lucindy pozornost, ale je neúspěšný, protože Luce je posedlá myšlenkami na Daniela.
Příběh lapne vaši pozornost a chcete se dozvědět, co se stalo v minulosti. To se pomalu odhaluje. Kniha se točí kolem otázky: Jakou roli má hrát Daniel v minulosti Luce?
Ke konci, Daniel mluví s Luce a záhada se začne odvíjet před očima. Pravda začíná pomalu vylízat zpoza rohu, ale Luce musí přijít na tu většinu tajemství sama, protože to Daniel nemůže říct. Tak vznikají nové otázky: Proč nemůže Daniel říct, proč si tak trochu na něj vzpomíná? Jednoduchá odpověď - zabilo by jí to.
Kniha končí, aniž by plně odhalila tajemství minulosti. U této knihy neustále tápete a hádáte až do samého konce. Díky tomu mě to donutilo přečíst si pokračování této série. Ale o tom zase jindy. Smrt není jen na začátku, ale i na konci. A schytá to osoba, co si to podle mě vůbec nezaslouží. Mrzí mě, že Penn už nebude vystupovat v dalších dílech. Pokud tedy nebude duch nebo tak něco.

Ukázka z knihy:
(Je to z epilogu)

"Je tak krásná, když spí," zašeptal Cam.
"To je důvod, proč jsi chtěl, aby spala po zbytek věčnosti?"
"Já? To bych nikdy neudělal. A zabil bych Sophii za to, o co se pokusila-nenechal bych ji odběhnout do noci, jako ty."
Cam se naklonil dopředu a opřel se lokty o zábradlí v podkroví. Luce, která ležela dole, si přitáhla přikrývku až ke krku. "Já jí jen chci. Ty víš proč."
"Pak je mi tě líto. Skončí to zklamáním."
Cam věnoval Danielovi rozhodný pohled a mnul si bradu, zatímco se krutě smál.
"Ach, Danieli. Tvoje krátkozrakost mě překvapuje. Ty ji nemáš. Ještě ne." Věnoval další dlouhý pohled Luce. "Možná si myslí, že ví, co děláš. Ale my oba víme, jak málo tomu rozumí."
Daniel napjal svá křídla a stáhnul je blíž ke svým lopatkám. Jenže ono je to stále táhlo dopředu. Blíž ke Camovi. Nemohl to zastavit.
"Příměří bude trvat osmnáct dní," řekl Cam. "Ačkoliv mám pocit, že budeme předtím potřebovat jeden druhého."
Pak se postavil a strčil svýma nohama krabici dozadu. Díky škrábání, které uslyšela nad svou hlavou, Luce otevřela oči. Oba andělé se schovali do stínu, před jejím pohledem, který mohl padnout kamkoliv.
Stáli naproti sobě. Oba byli ještě unavení z bitvy, ale každý věděl, že to byla jen ochutnávka toho, co mělo přijít.
Pomalu Cam natáhl svou bledou pravou ruku.
Natáhl ji i Daniel.
A zatímco Luce opět snila o jedněch z těch nejkrásnějších rozvitých křídlech -takové, jaké ještě nikdy neviděla- dva andělé na půdě si potřásli rukama.
 

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.