Mediator Series | Meg Cabot

14. april 2011 at 17:54 | Angie |  I've readAutor: Meg Cabot
http://www.megcabot.com: web autorky
http://mediator.blog.cz: český blog, kde najdete plno informací, zajimavostí a taky extra přeloženou kapitolu. Tady!


Náhodou jsem narazila na tuhle sérii, ale opět se mi nelíbil obal, tak jsem si řekla, že to teda číst nebudu. Poté, když jsem náhodou na internetu narazila na část kapitoli, tak jsem si ji přečetla a hlavou mi problesklo, že tohle teda musim mít. Sehnala jsem si všech 6 dílů a pustila se do čtení. Nemohla jsem se od čtení odtrhnout a tak to dopadlo tak, že jsem celou sérii přečetla za pouhé 4 dny.

První díl vyšel už v roce 2004, poslední v roce 2006. Nechápu, že jsem na ni nenarazila mnohem dřív, protože tohle zařazuji do mé "Top books".

Série je o teenagarce Susannah, která není až tak normální. Je to mediátorka (později zjistí, že je inkarnátorka) - vidí mrtvé lidi a pomáhá jim přejít na onen svět. Žije jen s matkou, protože její otec zemřel před 10 lety. Jenže ona se s ním díky svému "daru" stýká dál a stále nemůže přijít na to, co ho drží pořád na Zemi. Její matka se znovu vdá, tak se stěhují daleko od domova. Dostala pokoj, ve kterým už někdo žil. Ten někdo byl 150 let starý duch jménem Jesse. Duchy může vidět jen ona a lidé, co jsou stejně nebo podobně "postižení". Pro tyhle lidi jsou duchové i hmotní. Neprojde jim skrz ně ruka, když se jich chtějí dotknout, políbit je a nebo nakopat zadek. Myslela, že nikdo jako ona neexistuje, ale při nástupu do školy zjistí, že její ředitel je jako ona...

Líbilo se mi, když se Suze snaží být vtipná nebo ironická, ale Jesse ji nechápe. Pochopitelně, když je z jiné doby. On ji už od začátku příběhu oslovuje "querida" což se mi také zamlouvá. Je tam plno zápletek. Dokonce i vtipu a touhy. Suze je několikrát málem oddělána a to nejen duchama. Nechová se jako panovačná a hloupá holka, ale opravdu ráda mlátí lidi/duchy. Štve mě otec Dominik - její ředitel je kněz. Ten je opravdu hodně naivní. V dalších dílech Suze narazí na další mediátory a v posledním díle se konečně uplně rozloučí s tátou. Uvědomí si, že miluje Jesseho. On miluje ji. Jak jen to udělají, když Jesse je přece duch a musí přejít na druhou stanu? Navíc se tam vyskytují další kluci a ti jsou na tom mnohem lépe, než Jesse. Jsou živí a jeden se chce Jesseho zbavit...

Já myslim, že to co jsem napsala stačí. Už tak tu prozrazuji hodně. Rozhodně si přečtěte anotace ke všem dílům.

"Paule!" Zatahala jsem za vrchní papír. "Jsem prostě zvědavá. Tys to někdy zkoušel? A fakticky to funguje? Vážně by se mohl Craig zmocnit bráchova těla?"
Jenomže Paul ty výstřižky pustit nehodlal.
"Ty se mě nevyptáváš kvůli Craigovi, viď?" Jeho modrý oči se do mě zabodly a z tváře mu vyprchal i poslední náznak úsměvu. "Suze, copak to máš zase za lubem?"
Teprve v tu chvíli jsem si konečně všimla, jak blízko k mý tváři se dostal jeho obličej. Jen pár cenťáků. Pokusila jsem se odtáhnout, ale prsty, který bránily články doktora Slaskýho, se najednou zvedly a sevřely se mi kolem zápěstí. Zadívala jsem se na Paulovu ruku. Jeho snědá kůže a můj loket připomínaly černý a bílý políčka na šachovnici.
"Jesse je mrtvej," pronesl Paul. "Ale to neznamená, že by ses musela chovat, jako bys byla taky po smrti."
"Já se nechovám…" zaprotestovala jsem. "Já -"
Ale k dokončení svý chabý obhajoby jsem se už nedostala. Protože přesně v tu chvíli se Paul naklonil a políbil mě.
Fakt nekecám. Byl to procítěnej polibek. Projel mi celým tělem až k ubohejm, otlačenejm, rozbolavělejm chodidlům.
Což ale neznamená, že bych ho začala líbat taky. Rozhodně ne.
No… teda… aspoň ne tak vášnivě jako on mě.
Aby bylo jasný, stalo se to jenom proto, že Paul byl v líbání dobrej. A mě už tak hrozně dlouho nikdo nepolíbil. Tak fajn, pokud to teda chcete slyšet, bylo prima vědět, že aspoň někdo o mě stojí. I když to byl zrovna člověk, kterým jsem opovrhovala.

(část z pátého dílu - V pasti)


Shadowland - Love you to death - Krajina plná stínů

Ložnici Susannah Simonové obývá sexy kluk. Škoda jen, že je to duch!
Suze je mediátorka - prostřednice meti životem a smrtí. Jinými slovy - vidí mrtvé lidi. A ti ji nenechají na pokoji, dokud jim nepomůže vyřešit jejich problémy, které je drží na zemi. Ale Jesse, duch, který straší v její ložnici, zřejmě její pomoc nepotřebuje. Což je úleva, protože Suze se právě přistěhovala do slunné Kalifornie a naplánovala si nový začátek, návštěvy obchoďáků místo procházek po hřbitově a surfování místo návštěv duchů.
Ale hned první školní den si Suze uvědomí, že to nebude tak jednoduché. Je tu jeden duch, který myslí jen na pomstu... a Suze mu stojí v cestě.Ninth key - High stakes - Devátá stezka

Duchové zničí všechno. Obzvláště tvůj milostný život.
Suze se všechno daří. Její život v Carmelu je vír mejdanů a úspěchů. Tad Beaumont, nejžádánější kluk ve městě, ji dokonce pozve na její první rande. Suze je tím zak nadšená, že ignoruje svoje pochybnosti ohledně Tada...hlavně fakt, že to není Jesse, jehož duchovní forma - kromě jeho zjevného nezájmu o Suze - ho dělá nedostižným...
Ale co Suze ignorovat nemůže, je duch zavražděné ženy, jejíž smrt se zdá být nějak spojena s temnou minulostí nikoho jiného než Tada Beaumonta.


Reunion - Mean Spirit - Andělé smrti

Nehody se dějí běžně. S duchovními následky, pokud se jmenujete Susannah Simonová.
Andělé z RLS chtějí vidět krev svého vraha, a jedině Suze je může zastavit - protože je jako jediná vidí. 4 duchové mladých lidí zemřeli při automobilové nehodě, z které obviňují Suzeina spolužáka Michaela...a nic je nemůže zadržet od toho, aby se ho pokoušeli zabít.
Jak se Suze pokouší zoufale chránit Michaelův život, začíná chápat hněv andělů. Protože za jejich smrt nemůže autonehoda. A jejich vrah je ochotný zaútočit znovu.
Darkest hour - Young blood - Temná je noc

Co - nebo kdo - je pohřben na Suzeině zahradě?
Když ji duch Maríi de Silvy vzbudí uprostřed noci, Susannah pozná, že to nebude zdvořilostní návštěva - díky noži na svém krku. Za svého života byla María snoubenka Jesseho - stejného Jesseho, kterého nechala před 150 lety zabít. Stejného Jesseho, do kterého je Suze zamilovaná.
María varuje Suze: práce na zahradě nesmí pokračovat. Suze má dost jasnou představu, co - nebo spíše koho - nechce María najít. Ale když Suze objasní Jesseho vraždu, neztratí ho tím navždy?


Haunted - Grave doubts - V pasti

Je možné být pronásledovaný někým, kdo ještě není mrtvý?
Suze lítá v průšvihu, ale tentokrát je to vážné - její srdce získal duch Jesse, ale kluk z masa a kostí Paul Slater je po ní celý žhavý. A mediátor Paul ví, jak poslat Jesseho na věčnost. Nadobro.
Paul tvrdí, že Jessemu nic neudělá, dokud s ním Suze bude chodit. Ze strachu, že Jesseho ztratí, Suze souhlasí. Ale i když si dokáže přiznat, co k Jessemu cítí, jakou budoucnost může mít vztah s klukem, který je už po smrti?Twillight - Heaven sent - Čtvrtý rozměr lásky

Tentokrát je to boj na život a na smrt.
Suze denně otravují duchové. Budí ji uprostřed noci. Okupují její školní skříňku. Všimnou si jí i na Carmelské pláži. Suze je mediátor a přese všechno je komunikace s mrtvými její práce. A poslední věc, kterou by čekala je, že se do jednoho zamiluje:do Jesseho, ducha z 19. století.
Ale když spolu s Paulem Slaterem, který je mediátor s obrovskou mocí (a pochybnými záměry), objeví že dar, který sdílí, není omezen jen na pomáhání duchům, ale může být použit i na to, aby se ten člověk duchem vůbec nestal, Suze si nemůže pomoct, ale je zděšena. Ne proto, že právě zjistila, že může změnit celou historii, ale protože Paul to dokáže taky. A Paula nenapadne nic lepšího, než zabránit Jesseho vraždě, díky čemu by se nestal duchem a mohl by mít dlouhý život...v 19. století. Což znamená, že by se nikdy nepotkal se Susannah.
Zničeho nic je Suze postavena před nejobtížnější volbu svého života: nechat jediného kluka, do kterého kdy bude zamilovaná, žít život, na který tak dlouho čekal...nebo ho připoutá k položivotu po svém boku. Ale co si vybere Jesse: žít bez ní, nebo pro ni zemřít ?
 


Comments

1 Kate Kate | Web | 14. april 2011 at 18:21 | React

jeee tak o tehle knížce sem už dlouho neslyšela nikdy teda dneska při uklidu jsem na jeden díl narazila je to fajn knížna nebo spíš knížky

2 girli girli | Web | 15. april 2011 at 8:16 | React

jj, mediátor, celou serii jsem přečetla nesčetněkrát, v prváku na vejšce jsem byly se spolubydlou platonicky zabouchlý do Jesseho :) Teď k VA, poznala jsem to z toho citátu, jež máš uvedený výše :) A otázka: on bude další díl? Nebo něco podobnýho? Nějaký bloodlines?

3 zui* zui* | Web | 15. april 2011 at 22:57 | React

mediátor je naprosto skvělý :D ... taky jsem ty knížky všechny přečetla za pár dní :) No jo, z části kvůli Jessemu, takovýho sexy ducha jenom tak nenajdeme :D

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.