Padají mi vlasy! Okamžitá záchrana pro spálené vlasy melírem.

22. february 2011 at 22:17 | Angie A [Endží Ej] |  Teen advice
Určitě to znáš. Chceš ušetřit, tak si odbarvuješ vlasy sama. Je večer a ty se nudíš. Víš, že máš už "odrosty", tak svůj volný čas využiješ k jejich úpravě. Všechnu přípravu i aplikaci děláš jako obvykle, ale najednou tě začne pálit hlava jako by ti hořela. Smyješ si směs z hlavy a kontroluješ, co ti na hlavě zbylo. Když si vlasy prohrábneš, v ruce zůstane chuchvalec vlasů. Co teď?  OSTŘÍHAT!  Dělám si srandu. Konečky samozřejmě ostříhat není žádný problém, ale přece se nebudete stříhat na krátko, že?

Upozorňuji, že tohle je rychlá pomoc a také pro ty co nemají na to, aby utrácely za drahé a mnohdy nefungující přípravky.


Do vlasů si nesahej a nesnaž se je rozčesat. Zabal si je do ručníku, aby se vysušila přebytečná voda. Určitě máte doma stolní olej a ten se ti teď bude hodit. Nalij si trochu do ruky a snaž se jemně ho vmasírovat do pokožky hlavy, hlavně ke kořínkům vlasů. Opakuj to několikrát, dokud nebudeš mít pocit, že ho máš po celé hlavě. Nemusíš to dávat po celé délce pramenu. "Zachránit" potřebují spíše kořínky. Potom vlasy zabal do igelitu a můžeš přes to hodit i ručník. Pokud máš před sebou víkend, tak tuhle olejovou proceduru opakuj, alespoň 3 krát za den. A nech působit i přes noc. Pokud jsi uprostřed týdne, tak to dělej po škole a nech také působit přes noc a ráno si vlasy umyj. Přivstaň si tak, aby sis je nemusela fénovat a vlasy ti dostatečně uschnuly samy bez pomoci.

Až budeš vlasy mýt, tak opatrně. Ten olej nepůjde lehce dolů. Vlasy nedrhněte. Nečesejte vůbec, když jsou mokré nebo budete mít na hlavě pleš a to určitě nechcete. A vůbec pár dní až týdnů nepoužívejte žehličky, fény a kulmy ani různá tužidla a gely. Všechno by je to hodně zatěžovalo a zdržovalo od léčení.

Mně se vlasy uzdravily během tří dnů, ale záleží na poškození. To poznáte podle sebe.
Měla jsem je potom hodně zničené, tak jsem na ně dala světle hnědou barvu. Ta barva je posílila a zlepšila jejich vzhled.
Pokud je budete taky barvit, tak počkejte pár týdnů nebo použijte barvící šampon. Ten vydrží cca 2-3 dny. Doufám, že moje rada někomu pomohla nebo v budoucnu pomůže.
Angie A
 


Comments

1 Vanesa Vanesa | 17. october 2011 at 20:43 | React

Zdravím všechny nešťastnice,kterým kadeřnice spálila barvou vlasy.Měla jsem krásné dlouhé vlnité vlasy. Kadeřnice to přehnala s délkou působení barvy - cca 70 min. Je hrůza kolik vlasů mi vypadalo, mám na hlavě chmýří a to je ještě krepaté a vlasy jsou bez života. Vyzkoušela jsem už naprosto vše k jejich záchraně, ale dnes  je mi jasné, že si musím počkat něž narostou nové. Jestli vůbec narostou...

2 MaikelL MaikelL | Email | 16. january 2017 at 20:21 | React

I found this page on 14th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

3 TomkoC TomkoC | Email | Web | 18. january 2017 at 13:56 | React

Máte spoustu zajímavých článků

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.